BRATRSTVO ČERNÉ DÝKY - J.R.Ward

19.09.2012 20:42

 

 

 

MILENEC Z TEMNOT   - Bratrstvo černé dýky 1

 

 

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců rodu.
Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku s odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu.

 

Nejkrvežíznivějším z upírů je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě polorodou sestru, musí za ni Wrath vzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nezdálo ani v nejdivočejších snech.
-----------------------------------------------------

 


MILENEC Z VĚČNOSTI   - Bratrstvo černé dýky 2

 

 

Autorka se vrací do stínů Caldwellu aby vyprávěla čtenářům další dobrodružství členů bratrstva. Tentokrát se středem děje stává Rhage, nejlepší bojovník mezi upíry a nejnenasytnější milenec.

 

Rhage byl proklet a v duši mu zuří démon, který jej činí nebezpečným pro všechny v jeho okolí. O to větší starost chová o smrtelnou dívku Mary, vrženou do světa upírů a svěřenou v jeho péči, o níž ví, že je k němu přitahována stejně intenzivně, jako on k ní.
-----------------------------------------------------

 


PROBUZENÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 3

 

 

Zsadist je jedním z šesti upírských bojovníků Bratrstva černé dýky bránícího svou rasu před neúprosnými nepřáteli. Nosí ve své duši temnou minulost plnou utrpení a pokoření, která v něm vyvolává neuhasitelnou zuřivost. Je znám svými strašnými činy a jeho divokosti se obávají jak lidé, tak upíři. Hněv je jeho jediným druhem a hrůza vášní - dokud neosvobodí krásnou dívku z nepřátelských rukou.

 

Bellu okamžitě uchvátí Zsadistova nespoutaná síla. Oba v sobě nalézají zalíbení, ale bojovníkova touha po pomstě dívčiným mučitelům jej přivádí k šílenství. Proto musí Bella pomoci jeho utrápené duši a najít cestu ke společné budoucnosti.
-----------------------------------------------------

 


NALEZENÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 4

 

 

Butch je povahou bojovník. V minulosti byl policista a zabýval se vraždami. Je jediný člověk, kterému je dovoleno vcházet do nejbližšího okruhu Bratrstva černé dýky. Má obrovskou touhu vniknout do upířího světa a ve válce s nimi bojovat proti bezduchým - lidem bez srdce. Říká se, že Buch nemá co ztratit. No v jedné věci je stejný, jako všichni členové bratrstva. Když se zamiluje, je to navždy. No Buch si vybral nelehký cíl. Jeho vyvolenou je jedna z upírek, krásná no nedostupná Marissa. Přes její odmítání se ale rozhodne o ni bojovat a nepolevit. V jedné bitvě je Buch nečekaně zraněn a vypadá to s ním takřka beznadějně.


Jediný, kdo může Butche zachránit je Marissa. Změní Marissa svůj postoj a pomůže se tak stát Buchovi plnohodnotným členem bratrství?

-----------------------------------------------------

 


NESPOUTANÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 5

 

 

V knihe Nespoutaný milenec je epicentrom pozornosti Vishous. Rovnako ako jeho spoločníci z Bratsva čiernej dýky je výborný bojovník. No na rozdiel od ostatných je oveľa tvrdší, či už voči nepriateľom alebo voči sebe samému. Túži len po jednom a to stretnúť sa zoči-voči s nepriateľmi. Je obdarený neuveriteľnými deštruktívnymi sklonmi a tiež desivou schopnosťou vidieť do budúcnosti.Keď sa raz v boji vážne zraní, jeho život sa definitívne zmení.

 

V nemocnici sa nečakane zamiluje do svojej ľudskej lekárky, doktorky Jane Whitcombovej. Tá jeho city opätuje a lieči tak nielen Vishousove telo ale i dušu. Všetko vyzerá až príliš idylicky. No Vishous proti svojej vôli dostáva nové poslanie. Jeho život sa má zmeniť od základov. A nemalo by v ňom byť miesto pre nikoho, ani pre Jane nie...

-----------------------------------------------------

 


VYVOLENÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 6

 

 

Mesto Caldwel sa zmieta v boji medzi upírmi a ich večnými nepriateľmi Bezduchými. Jedinou oporou a nádejou „bežných“ upírov je Bratstvo čiernej dýky a jeho 6 členov. Jedným z nich je aj Pury. Je spomedzi bratov snáď najviac obetavý a bez mihnutia oka by položil za ktoréhokoľvek z nich vlastný život. Dobrovoľne sa v mene bratstva zrieka telesných potešení a uzatvára sľub čistoty – celibát. Paradoxne týmto obdivuhodným vlastnostiam je vybraný, aby zachoval čistotu rodu a pokračovanie línie upírskej rasy. Len jemu bude patriť 40 najčistejších upírích žien, s ktorými má splodiť potomkov.

Prvá v rade je Cormia. Do Puryho sa zamiluje divokou a spaľujúcou láskou. Akoby sa mohla deliť o muža svojho života? Nevidí v ňom len magického bojovníka, miluje ho ako človeka. Dobre pozná jeho citlivú a nešťastnú dušu a chce pri ňom stáť až do konca. Puryho city sú úplne rovnaké. Navyše Cormia je jeho jediná opora a priateľka. No Pury je vyvolený, jeho poslanie je jasne dané. Čo všetko je ochotný Pury pre Bratstvo obetovať? Zvíťazí čistá a nezištná láska alebo pocit vnútenej zodpovednosti?

-----------------------------------------------------

 


POMSTĚNÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 7

 

 

Rehvenge nie je len tak obyčajný upír. Má nezvyčajnú schopnosť čerpať z ľudí životnú energiu, čo z neho robí obávaného protivníka. Z pomedzi bratov je však najtemnejší. Sú len tri veci, ktoré dokážu aspoň na chvíľu upokojiť jeho búrlivú povahu: sex, boj a drogy. Práve vďaka poslednému spomínanému nikoho neprekvapí, že Rehnevhge je lokálnym obchodníkom s narkotikami. Vďaka svojej reputácii je naverbovaný, aby raz a navždy zneškodnil vodcu Bratstva, kráľa Wratha. Každý v ťažkých časoch potrebuje morálnu oporu a ani Rehvenge nie je výnimkou.

 

Tým jeho anjelom sa stáva krásna ošetrovateľka Ehlena, ktorá však jeho city ignoruje. Nádej však umiera posledná a každý má šancu na návrat. Podarí sa aj Rehvengovi nájsť ten správny smer?

-----------------------------------------------------

 


MILENEC JEN MŮJ   - Bratrstvo černé dýky 8

 

 

John sa stal členom Bratstva čiernej dýky napriek tomu, že nikto nepozná jeho minulosť ani skutočnú identitu. Medzi jeho najbližších spolubojovníkov patrí Lash, paranoidný narkoman závislí na kokaine, a Xhexania. Xhexania je vášnivá bojovníčka. Prítomnosť príťažlivého Johna však značne narušuje jej koncentráciu o odhodlanie bojovať s Omegou a jeho prívržencami. Napriek veľkým snahám Xhaxanie sa emocionálne puto medzi ňou a Johnom zo dňa na deň prehlbuje. Xhaxania sa bráni, nechce si za nič pripustiť to hmatateľné napätie, ktoré stojí vo vzduchu. Žiadosť tela je však silnejšia...

Osobná pomsta vrhne Johna priamo do epicentra boja s bezduchými. Jeho minulý život sa ho snaží opäť ovládnuť, jeho dobré ja sa musí temnej stránke z minulosti. Skutočne sa vrátil stratený brat Darius v novom tele? Skrýva svoju identitu nielen pred okolím ale i pred sebou samým?

-----------------------------------------------------

 


MILENKA POUT ZBAVENA   - Bratrstvo černé dýky 9

 

 

Vishous, upír a člen Bratstva čiernej dýky, bol ako dieťa zasvätený smrti. Jeho sadistický otec nevynechal jedinú príležitosť k terorizovaniu syna. Jedna vec však ostala pred Vishousom dobre ukrytá. Má sestru, dvojča menom Payne, ktorú uväznila pre zmenu jeho matka. Payne je akoby ženský odliatok Vishousa. Je vášnivá, divoká a má sklony k násilným praktikám. Dychtivá bojovníčka má svoje miesto na strane Vyvolených žien. Tam však nie je pre ňu miesto...

Po takmer tristo rokoch väzenia s Payne podarí ujsť na slobodu, no za cenu zničujúcich zranení. Priateľka Vishouse, doktorka Jane Withcombová, presvedčí svojho kolegu plastického chirurga Manuela Manolla, aby Payne pomohol. Manuel je fascinovaný záhadnou ženou, podnecuje v ňom skryté vášne a túžby. Navzdory obrovským odlišnostiam dochádza medzi nimi k nepochopiteľnému splynutiu, nemôžu sa nasýtiť jeden druhého...
-----------------------------------------------------

 

 

BRATRSTVO ČERNÉ DÝKY   - Průvodce

 

 

Autorka J.R. Ward nabízí pestrou všehochuť bonusů, jaké v žádném z jejích románů nenajdete.


Kromě zbrusu nové novely Otec ze života Zsadista, Belly a jejich dcerky, naleznete v Průvodci také řadu scén, které spisovatelka musela z dosud vydaných románů s těžkým srdcem vynechat, aby dodržela rozsah a zachovala sevřenost děje - to ovšem neznamená, že jsou méně poutavé než ty, které se na stránkách knih nakonec ocitly.

 

J.R. Ward také vybrala z prvních šesti knih série nejlepší hlášky a svoje oblíbené pasáže, které předkládá čtenářům ve zhuštěné formě. S udatnými členy Bratrstva černé dýky se můžete blíže obeznámit v jejich "osobních spisech", ale také v dotaznících, které vlastnoručně vyplnili, a prostřednictvím interview, která poskytli autorce osobně v prostorách svého tajného sídla.

 

A konečně - J.R. Ward, autorka světových bestsellerů, nechá čtenáře nahlédnout do své kuchyně: nesobecky se s nimi podělí o návod, jak napsat knihu a jak ji dostat na trh - a prozradí také některé specifické detaily, které pomáhají při psaní jí osobně.
.-----------------------------------------------------

 


ZNOVUZROZENÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 10

 

 

Od smrti jeho shellan už by v Tohrmentovi nikdo nepoznal toho upířího vůdce, jímž kdysi býval.


Fyzicky sešlého a beznadějně zoufalého, se zlomeným srdcem ho přivádí zpět k Bratrstvu padlý anděl, který chce prospět především sám sobě. Teď znovu bojuje, nelítostný a pomstychtivý, nepřipravený čelit nové, jiné tragédii. Když Tohr začne ve snu vídat svou milovanou - uvězněnou ve studené, izolované zemi-nezemi daleko od klidu a míru Stínu - obrací se k andělovi s nadějí na záchranu té, kterou ztratil. Protože mu ale Lassiter říká, že se musí naučit milovat jinou, chce-li osvobodit svou dřívější družku, Tohr ví, že už jsou všichni předem odsouzeni…

 

Jenomže pak se mu začne dostávat pod kůži žena s temnou minulostí. Na pozadí běsnící války s bezduchými a s novým klanem upírů, který usiluje o trůn Slepého krále, potýká se Tohr se svou pohřbenou minulostí a velmi žhavou budoucností plnou vášně… ale dokáže popustit uzdu svému srdci a všechny osvobodit?

-----------------------------------------------------

 

 

VYTOUŽENÝ MILENEC   - Bratrstvo černé dýky 11

vychádza 9.10.2013

 

 jedenáctém svazku sledujeme příběh Qhuinna, „syna nikoho“ – rodina se ho zřekla, aristokracie se ho straní; nalezl svůj osud mezi bojovníky ve válce proti Vyhlazovací společnosti. Teď má na dosah i možnost založit vlastní rodinu, přesto je ale uvnitř prázdný, protože jeho srdce patří jiné bytosti než krásné Vyvolené… A je tu Blay, který se rozhodl zapomenout na svou neopětovanou lásku ke Qhuinnovi.

 

Příběh zvláštní lásky se prolíná s dobrodružným bojem upířích vojáků o přežití jejich rasy; na scéně se totiž objevuje nový nepřítel, který pro Bratrstvo představuje smrtelné nebezpečí…

-----------------------------------------------------